CZĘSTE PYTANIA

Chcę podłączyć od was internet telefon i telewizję kablową. Co muszę zrobić?

Zamów nasze usługi wygodnie przez Internet na www.naszasiec.net, telefonicznie pod numerem 12 312 80 00, lub odwiedź nas w Biurze Obsługi Klienta na osiedlu Kazimierzowskim 7. Zweryfikujemy warunki techniczne, dobierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę i ustalimy dogodny termin instalacji.

 

Do mojego mieszkania Deweloper doprowadził światłowód, czy dostarczycie do mnie usługi światłowodem?

Tak. Do wszystkich nowych budynków, których mieszkania zostały wyposażone na etapie budowy przez Dewelopera w kable światłowodowe nasz sygnał także może zostać dostarczony światłowodem, więc usługi w Twoim domu będą najwyższej jakości.

 

Mam usługi telekomunikacyjne u dwóch różnych Operatorów (internet, telefon i telewizję), a chciałbym skorzystać z waszej oferty. Jak to zrobić?

Zapraszamy Cię do naszego BOK. Podczas jednej wizyty dopełnimy wszelkich formalności z przeniesieniem wszystkich usług do nas, wraz z Twoim numerem telefonu. Jeśli chcesz zmienić numer, wystarczy że nas o tym poinformujesz. Dla osób przenoszących do NaszaSiec.NET Kraków kilka usług jednocześnie przewidujemy dodatkowe rabaty.

 

Co to jest Internet symetryczny i czy jest on mi potrzebny?

Internet symetryczny to taki gdzie prędkość wysyłanych danych do Internetu jest taka sama jak w przypadku danych z Internetu pobieranych. Jeśli w domu jest kilku użytkowników intensywnie wykorzystujących łącze, grasz w gry online i cenisz niski PING lub udostępniasz na zewnątrz duże pliki to warto rozważyć taką opcję. Łącze symetryczne można zamówić w dowolnym momencie kontaktując się z BOK.

 

Czy wasze routery do Internetu mają funkcję WIFI? Jak ona działa?

Każdy router posiada nadajnik WiFi do połączenia się z siecią bezprzewodowo. W zależności od wybranego urządzenia prędkość ta wynosi od 150 do 1200 Mbps pomiędzy routerem a na przykład laptopem. W warunkach domowych jednak osiągane prędkości znacznie różną się od tych deklarowanych przez producentów. Dlatego aby w pełni wykorzystać możliwości swojego łącza internetowego należy połączyć komputer kablem sieciowym dołączonym do urządzenia. W przypadku większej ilości urządzeń (telewizor, konsola do gier, dekoder satelitarny) nasi serwisanci podczas instalacji usługi wykonają konieczną ilość przewodów do połączenia urządzeń. Za prędkości osiągane w technologii WiFi NaszaSiec.NET Kraków nie ponosi odpowiedzialności.

 

Posiadam swój sprawdzony router, jestem z niego zadowolony, mogę go zastosować zamiast waszego?

Jeśli jest to router z portem WAN Ethernet (nie ADSL) to tak. Bezpłatnej jego konfiguracji dokona monter podczas instalacji usługi.

 

Mam pakiet internetu 100 megabitów, na testach osiągam 45 megabitów, co się dzieje?

Jeśli jesteś połączony bezprzewodowo wyłącz router z prądu i włącz go ponownie, jeśli to nie pomoże podłącz internet kablem dołączonym do routera i wykonaj test ponownie. Jeśli prędkość nadal będzie znacząco odbiegała od zadeklarowanej w Umowie skontaktuj się z Działem Technicznym 12 312 80 00 wew. 2. Dla urządzeń nie mających możliwości podłączenia kabla sprawdź czy (laptop, tablet, smartfon) obsługuje ono takie przepustowości.

 

Czy są jakieś ograniczenia ilości wysyłanych lub odbieranych danych z Internetu?

Nie ma. Oferujemy stały i nielimitowany dostęp do sieci Internet.

 

Czy mogę podzielić Internet na więcej urządzeń we własnym zakresie?

Tak. W lokalu wpisanym w Umowie jako miejsce instalacji usługi można podłączyć dowolną ilość urządzeń do Internetu. Do tego celu służy router.

 

Czy mogę otrzymać publiczne IP?

Tak. NaszaSiec.NET posiada własną adresację IP, która w razie uzasadnionej konieczności może zostać udostępniona.

 

Czy mając wewnętrzne IP muszę mieć program antywirusowy?

Aby skutecznie zabezpieczyć swoje urządzenia powinieneś posiadać zainstalowany i prawidłowo skonfigurowany program antywirusowy.

Jeżeli masz pytania

Skontaktuj się z nami
Visit Us On Facebook